Nowe magnetyczne separatory zanieczyszczeń

2018-01-16 | Aktualności

Woda w obiegu centralnego ogrzewania z biegiem czasu powoduje korozję całego układu, co w konsekwencji prowadzi do zmniejszenia sprawności kotłowni, a nawet do całkowitego zatrzymania systemu grzewczego. Szczególnie widoczne jest to na wymiennikach ciepła, gdzie osadza się kamień kotłowy.
Aby wydłużyć żywotność i wysoką wydajność kotłowni zaleca się stosowanie separatorów zanieczyszczeń. Nowe separatory posiadają neodymowy stos magnetycznym, zabezpieczony osłoną ze stali nierdzewnej przed bezpośrednim osadzaniem się cząstek stałych i paramagnetyków wytrąconych z wody kotłowej. Dzięki temu, zanieczyszczenia nie osiadają bezpośrednio na magnesach, a stos pozostaje czysty i nie wymaga mycia. Zastosowanie osłony umożliwia przeprowadzenie okresowego czyszczenia podczas pracy kotłowni.
Cała operacja usunięcia zanieczyszczeń trwa nie więcej niż 30 sekund i nie wymaga używania narzędzi, czy rozkręcania urządzenia. Wystarczy odkręcić zawór spustowy, a woda wypchnie cały szlam. Należy wtedy zwróć szczególną uwagę na gorącą wodę, która jest usuwana wraz z zanieczyszczeniami. Nie ma potrzeby stosowania zaworów odcinających, jak przy filtrach skośnych, gdzie brak tych zaworów uniemożliwia oczyszczenie filtra skośnego, bez opróżnienia całego zładu.

Zanieczyszczenia z sieci wodociągowej
Zanieczyszczenia z sieci wodociągowej

Dane techniczne i karta urządzenia do pobrania na stronie o separatorach zanieczyszczeń.

© 2024 Termen – Wszelkie prawa zastrzeżone | 🥮 Wykorzystanie plików cookie.