Nowe filtroodmulniki TERMEN

2017-11-16 | Filtroodmulniki

Dane techniczne i zasada działania

Nowe filtroodmulniki produkcji TERMEN, wyposażone są w neodymowy stos magnetyczny, zabezpieczony tuleją ochronną. Magnesy neodymowe wytwarzają 10x silniejsze pole magnetyczne w porównaniu do magnesów ferrytowych. Zdaniem stosu magnetycznego jest separacja zanieczyszczeń, cząstek metali  i zatrzymanie frakcji paramagnetycznych unoszonych przez filtrowaną ciecz. Silne pole magnetyczne sprawia, że jest znacznie skuteczniejszy przy zabezpieczeniu armatury kotłowej i innych instalacji.
Konstrukcja filtroodmulnika powoduje skierowanie filtrowanej cieczy w miejsca działania pola magnetycznego, wytwarzanego przez magnesy neodymowe, gdzie następuje separacja cząstek, które zbierają się i osadzają się na tulei ochronnej. Dzięki temu, zanieczyszczenia nie osiadają bezpośrednio na magnesach i są łatwe do usunięcia.
W przeciwieństwie do filtroodmulników innych producentów, stos nie ma bezpośredniego kontaktu z filtrowaną cieczą i zanieczyszczeniami. Okresowe czyszczenie urządzenia jest wyjątkowo proste, polega na wysunięciu stosu magnetycznego. Zanieczyszczenia zostają ściągnięte przez pole magnetyczne na dno filtroodmulnika i po otwarciu zaworu spustowego usuwane są na zewnątrz. Stos magnetyczny pozostaje czysty i nie wymaga mycia jak w przypadku rozwiązań zanieczyszczenia przylegają bezpośrednio do magnesów.
Największą zaletą najnowszych filtroodmulników TERMEN wyposażonych w magnesy neodymowe, jest uproszczenie operacji okresowego usuwania zanieczyszczeń z urządzenia, która teraz jest bardzo prosta i trwa bardzo krótko, a jednocześnie nie jest wymagane wyłączanie układu. Przy okresowym czyszczeniu przciwprądem filtra siatkowego, rozkręcanie urządzenia też nie jest konieczne.

Oczyszczanie filtroodmulnika
Oczyszczanie filtroodmulnika wyposażonego w neodymowy stos magnetyczny w tulei ochronnej.
Stos neodymowyStos ferrytowy
10x silniejsze pole magnetyczne.W por. do neodymowych, stosunkowo słabe pole magnetyczne.
W tulei ochronnej, separator pozostaje czysty.Brak osłony, zanieczyszczenia osadzają się bezpośrednio na magnesach, trudne do usunięcia
Czas usunięcia zanieczyszczeń  – max. 30 sekund.Czas oczyszczania filtroodmulnika – około 30-40 minut.
Czyszczenie może się odbyć w czasie pracy układu, bez rozkręcania urządzenia.Konieczne wyłączenie systemu, odczekanie do ostygnięcia, rozkręcenie kołnierza lub mufy, wymiana uszczelek.

Separatory zanieczyszczeń w filtroodmulnikach

© 2021 Termen – Wszelkie prawa zastrzeżone | 🥮 Wykorzystanie plików cookie.