Filtroodmulniki DN600

2014-06-18 | Filtroodmulniki

Filtroodmulniki rodziny Ter, zapewniają skuteczne oczyszczenie wody oraz wygodną obsługę. Przedstawione filtroodmulniki zostały specjalnie zaprojektowane przez firmę TERMEN do pracy w temperaturze maksymalnej 150°C i ciśnieniu roboczym do 1,6 MPa (16 bar). Typ TerFM oznacza filtroodmulnik magnetyczny wykonany ze stali węglowej, ocynkowany ogniowo, wyposażony w stosy magnetyczne. Wersję lux wyróżnia zamontowanie stosów magnetycznych w specjalnej osłonie ułatwiającej czyszczenie. Zbiornik został wyposażony w mechanizm, który umożliwia demontaż filtra siatkowego bez konieczności użycia dźwigu bądź suwnicy. W płaszczu zbiornika umieszczone są współosiowo króćce wlotowy A (DN600) i wylotowy B (DN600). Filtroodmulniki TerFO/FM zostały tak skonstruowane aby ich obsługa była jak najprostsza. Ich wyczyszczenie odbywa się bez rozkręcania połączeń kołnierzowych. Najczęściej wykonywaną czynnością przy obsłudze jest spuszczanie odmulin. Wykonuje się to poprzez otwarcie zaworu spustowego zamocowanego w króćcu D.

Filtroodmulniki DN600
Filtroodmulniki DN600 pracujące w instalacji PEC Gliwice.

Czyszczenie filtroodmulnika można wykonać wg wariantów:

1. Czyszczenie filtra siatkowego i tulei w przeciwprądzie.
2. Czyszczenie filtra siatkowego i tulei przy użyciu myjki z lancą elastyczną  (np. firmy Karcher numer katalogowy 6.394-654.0 o długości 1,5m).

Filtr siatkowy może być również zanieczyszczany substancjami, które nie są usuwalne przy czyszczeniu w przeciwprądzie i przy użyciu myjki (trudny dostęp), dlatego konstrukcja filtroodmulnika umożliwia wyjęcie stosów magnetycznych poprzez rozkręcenie połączenia kołnierzowego.

Referencje

Wysoka jakość wykonania i niezawodnego działania wyżej opisanych odmulaczy jest potwierdzona przez użytkownika PEC Gliwice.

Karta katalogowa:

Filtroodmulniki (odmulacze) DN-200-600.pdf

© 2024 Termen – Wszelkie prawa zastrzeżone | 🥮 Wykorzystanie plików cookie.